Saldūs sapnai išmaniuosiuose namuose: kaip pagerinti miego kokybę? 

2024 m. rugpjūčio 28 d.

Artėjant rudeniui ir grįžtant prie įprastos dienotvarkės, verta susirūpinti ypač svarbiu mūsų gyvenimo aspektu – miegu. Kai dienos darosi trumpesnės, o darbų vis daugėja po vasaros atostogų, kokybiškas poilsis tampa kaip niekada svarbus. Mūsų miegui įtakos turi įvairūs namų aplinkos veiksniai, kuriuos gerai supratus ir išmokus jais manipuliuoti, galima susigrąžinti kokybišką, gerą miegą. Tam ypač praverčia išmaniųjų namų sistemos, kontroliuojančios namuose apšvietimą, temperatūrą, vėdinimą ir kitas funkcijas.

Gera savijauta prasideda nuo gero miego

Daugelis puikiai žino, koks svarbus yra geras miegas, tačiau retai susimąsto apie įvairias ir gana sudėtingas pasekmes, kurias lemia chroniškas gero miego trūkumas. Apie tai pasakoja dr. Laura Bojarskaitė – Oslo universiteto neuromokslininkė ir miego edukatorė, „Laura Brain Talks“ įkūrėja ir miego edukatorė, tyrinėjanti miegą ir žmogaus smegenis:

„Kokybiškas miegas yra visapusiškai svarbus mūsų sveikatai. Per trumpai miegant, ilgainiui gali sutrikti kognityvinės funkcijos, atmintis, darosi sunkiau išlaikyti dėmesį, silpnėja imunitetas. To pasėkoje sergama dažniau, o pasveikti užtrunka ilgiau. Ilgalaikis kokybiško miego trūkumas, trunkantis metus ar ilgiau, taip pat didina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Geras miegas turi didelės įtakos ir organizmo atsistatymui po fizinio ir protinio krūvio, tad yra vienodai svarbus bet kokio amžiaus žmonėms. Suaugusiam žmogui rekomenduojama miego trukmė yra 79 valandos, įskaitant ir pasiruošimą miegui, tad gryno miego reikia 68 valandų.“

Šviesa – vienas svarbiausių veiksnių

Mokslininkės teigimu, įvairių veiksnių įtaka miego kokybei yra nuodugniai ištyrinėta. Mūsų budrumo ir miego laikotarpius reguliuoja cirkadinis ciklas – vidinis biologinis laikrodis, kurį kalibruoja natūrali šviesa, aplinkos ir kūno temperatūros svyravimai ir kiti faktoriai:

„Didžiausią įtaką cirkadiniam ritmui (ir mūsų miegui) turi šviesa. Mūsų akyse yra šviesai jautrios ląstelės, kurios vertina gaunamos šviesos intensyvumą, jos kritimo kampą ir šviesos atspalvį. Pagal tai jos siunčia signalus į smegenis – taip mūsų biologinis laikrodis sprendžia, ar dabar yra rytas, diena ar naktis, ar reikia mus budinti, ar ruošti poilsiui.

Rytais, natūralioje aplinkoje, vyrauja melsva, šalto atspalvio šviesa – ji mus budina. Vakare vyrauja šiltesnio atspalvio šviesa – ji signalizuoja apie dienos pabaigą. Tada smegenyse pradedamas gaminti melatoninas, kuris mus ima migdyti. Modernus gyvenimo būdas apriboja mūsų gaunamą natūralios šviesos kiekį, todėl jos trūkumą galima kompensuoti dirbtiniais šviesos šaltiniais“, – paaiškina L. Bojarskaitė.

Apie išmanius būdus reguliuoti apšvietimą miegamajame aiškina Raimundas Skurdenis, „JUNG Vilnius“ direktorius:

„Kalbant apie apšvietimą, modernios išmaniųjų namų sistemos jau pasiekė tokį lygį, kai galima reguliuoti ne tik apšvietimo intensyvumą, bet ir jo atspalvį. Taip galima pasiekti biodinaminį efektą – manipuliuoti šviesa namuose ir atkurti tokias apšvietimo sąlygas, kurios bus artimos natūralioms. Visas šis procesas vyksta automatiškai, namų šeimininkams apie tai net negalvojant, taip apšvietimas namuose pritaikomas prie biologinio ritmo.

Pavyzdžiui, JUNG KNX išmaniųjų namų sistema miegamajame rytais gali automatiškai įjungti šaltesnę, budinančią šviesą, ir pamažu didinti jos intensyvumą, o vakare parinkti šiltesnę, raminančią šviesą. Taip pat lengvesniam prabudimui su natūralia šviesa galima naudoti automatines užuolaidas, kurios atitraukiamos iš anksto numatytu laiku, pagal laiko programą.“

Miegoti rekomenduojama vėsiame kambaryje

Tinkama kambario temperatūra irgi yra svarbus veiksnys, galintis lemti miego kokybę. Todėl rekomenduojama miegoti bent jau pravertais langais, o jei galima kontroliuoti miegamojo temperatūrą termostatu – reikėtų nustatyti žemesnę temperatūrą.

„Kartu su šviesa, temperatūra yra vienas stipriausiai miego kokybę veikiančių faktorių. Natūraliai žmogaus kūno temperatūra per 24 valandas gali pakilti ar sumažėti per 11,5 laipsnio. Prieš pat užmiegant, kūno temperatūra krinta staiga, o prabundame tada, kai kūno temperatūra kyla greičiausiai.

Yra gausybė tyrimų, kurie įrodo, kad miegamojo temperatūros reguliavimas gali padėti geriau užmigti, geriau išsimiegoti ir lengviau prabusti. Vėsesnis miegamasis tiesiog padeda kūnui greičiau atvėsti ir atvirkščiai – ryte įjungus intensyvesnį šildymą, kūnas sušils greičiau ir atsikelsime lengviau. Optimali miegamojo temperatūra miegui yra apie 1618 laipsnių“, – temperatūros įtaką miegui paaiškina mokslininkė L. Bojarskaitė.

Išmaniųjų namų sistemas įsidiegę žmonės gali sumaniai išnaudoti temperatūros įtaką miegui savo namuose. Kaip aiškina R. Skurdenis, tokios sistemos patalpų temperatūrą valdo dinamiškai, tad jas galima pritaikyti prie savo miego įpročių:

„Mūsų protingų namų sistema patalpų temperatūrą kontroliuoja išmaniųjų termostatų pagalba, kurie ne tik įjungia ar išjungia šildymą ar vėsinimą, bet ir keičia jų intensyvumą priklausomai nuo iš anksto parinktų parametrų. Tarkime, darbo dienomis einate miegoti 10 valandą – KNX sistemos valdiklyje reikės nustatyti, kad termostatas pradėtų vėsinti miegamąjį likus valandai ar dviem iki miego. Tada jau susiruošus miegot, kambarys bus maloniai vėsus ir paruoštas miegui.

Įmanoma ir atvirkštinė situacija – sistema, pagal iš anksto numatytą laiko programą, pradės šildyti patalpą likus valandai ar pusantros iki jūsų prabudimo laiko. Tokiu būdu miegamojo temperatūra valdoma dinamiškai ir priderinus ją prie biologinio ritmo, t. y. natūralių kūno temperatūros svyravimų ryte ir vakare.“

Pašalinių garsų ir oro kokybės įtaka miegui

Kai kurie žmonės gali lengvai užmigti net ir sėdėdami koncerte, o kiti – prabus net ir nuo menkiausio krebždesio už sienos. Bet mokslininkai sutaria dėl vieno – geriausia miegoti visiškoje tyloje, o dienos metu patirtas triukšmas įtakos miegui praktiškai neturi.

„Prieš užmiegant ir miego metu, pašaliniai garsai neturėtų būti viršyti 3040 decibelų lygio. Jei gyvenama triukšmingoje aplinkoje, bent jau iš dalies gali padėti sunkios užuolaidos, kurios sugers dalį garso ir šviesos taršos, ateinančios per langą. Oro kokybė taip pat veikia mūsų miegą. Miegamajame mūsų neturėtų pasiekti pašaliniai kvapai ir užterštumas iš lauko, oro drėgnumas nakties metu turėtų būti 4060 proc. ribose. Esant sausesniam orui, kvėpuoti darosi sunkiau, džiūsta kvėpavimo takai ir tai mus gali prižadinti. Per didelė drėgmė taip pat kelia diskomfortą – kūnas negali efektyviai atsivėsinti prakaituojant, nes jį supantis oras jau yra prisotintas drėgmės. Todėl būtina gerai išvėdinti miegamąjį, o idealiu atveju, turi būti užtikrinamas nuolatinis šios patalpos vėdinimas“, – apie oro kokybės ir triukšmo įtaką miegui pasakoja L. Bojarskaitė.

Išmaniųjų namų sistemos gali kontroliuoti kiekvieną įmanomą namų funkciją, tad jos padeda ir drėgmės bei vėdinimo klausimais:

„Išmaniųjų namų sistemose diegiami jutikliai, kurie realiu laiku matuoja patalpų oro temperatūrą, santykinę oro drėgmę, CO2 koncentraciją ir siunčia išmatuotas vertes į sistemos valdymo centrą. Tada sistema automatiškai sprendžia, ką daryti toliau. Jei jutiklis miegamajame išmatavo per didelę oro drėgmę, sistema siunčia signalą įjungti ventiliatorių ar praverti automatiškai valdomą langą“, – papildo R. Skurdenis.

Visai kaip ir su apšvietimu bei temperatūra, KNX išmaniųjų namų sistema dinamiškai reaguoja į įvairias aplinkybes ir automatiškai keičia atitinkamus parametrus, taip sukuriant maksimalų komfortą namuose:

„Vienas didžiausių išmaniųjų namų sistemų privalumų yra išmanieji scenarijai, kurie sinergiškai derina įvairias funkcijas. Pavyzdžiui, galima sukurti tokį scenarijų: termostatas, likus valandai iki miego laiko, pradeda vėsinti patalpas iki 16–18 laipsnių, o šviesą ir garsą blokuojančios užuolaidos automatiškai užtraukiamos. Šviesa miegamajame automatiškai pritemdoma, parenkamas šiltas, atpalaiduojantis šviesos atspalvis. Tada miego metu bus palaikoma temperatūra ir veiks ventiliacija šviežio oro tiekimui užtikrinti. Likus valandai iki prabudimo, sistema pradės šildyti miegamąjį, o užuolaidos palengva atsidarys.

Temperatūra, šviesa ir kiti parametrai valdomi taip, kad būtų kuo artimesni optimalioms miego sąlygoms ir būtų priderinti prie žmogaus biologinio laikrodžio“, – išmaniųjų namų sprendimų pritaikymo galimybes miegamajame apibendrina R. Skurdenis.

Daugiau:

“Berta&Agency” projektų vadovė Erika Mičiulienė

erika@berta.lt

+37069026050

Nauji straipsniai

  • Kaip pasirinkti patikimą partnerį statyboms

    Statybų projektas - tai didelis ir svarbus žingsnis, nesvarbu, ar statote namą, renovuojate objektą, ar planuojate komercinį pastatą. Vienas iš svarbiausių sprendimų, kuriuos turėsite priimti, yra patikimo statybų rangovo pasirinkimas. Šis pasirinkimas gali nulemti jūsų projekto sėkmę, kokybę ir net jūsų nervų sistemą. Rangos darbai ar generalinė ranga? Prieš pradėdami ieškoti...
  • Automatizuotas ventiliatorius vonioje – išmanus sprendimas klimato kontrolei

    Geras vėdinimas vonios kambaryje yra būtinas norint palaikyti optimalią temperatūrą, oro kokybę ir apsaugoti nuo pelėsio susidarymo. Naudojant pažangius JUNG sprendimus, ventiliacija vonioje ir klimatas yra valdomi automatiškai, tad nebereikia kaskart prisiminti rankiniu būdu įjungti ventiliatorių ar šildymą. Įdiegus kelis tokius sprendimus, jie veiks sinergiškai, t.y. papildydami vienas kitą,...
  • Geriausia proga susipažinti su JUNG naujienomis – parodoje „Supernamai 2024“

    „JUNG Vilnius“ jau šį rugsėjį kviečia apsilankyti tarptautinėje parodoje „Supernamai 2024“ . Visiems, kurie kuria savo svajonių namus ar domisi interjero bei išmaniųjų namų tendencijomis, įmonė pristatys šviežiausias naujienas, kurios pirmą kartą buvo parodytos dar šį pavasarį, vienoje didžiausių elektrotechnikos parodų pasaulyje – „Light + Building...
  • Užuolaidų pirkimo gidas: ką būtina žinoti renkantis?

    Planuojate įsigyti naujas užuolaidas ar kitas alternatyvas, pavyzdžiui, žaliuzes, romanetes? Tai – funkcionalus interjero elementas, kuris gali pagyvinti būstą, suteikti daugiau privatumo ir apsaugoti nuo nepageidaujamų žvilgsnių. Renkantis užuolaidas, būtina skirti laiko šiai užduočiai ir apsvarstyti įvairius veiksnius. Taip būsite užtikrinti, kad nupirktos užuolaidos idealiai derės...
  • Gera nuotaika šviesiuose namuose ištisus metus

    Artėjant rudeniui ir trumpėjant dienoms, mūsų namai vėl tampa jaukumo ir šilumos židiniu. Būtent šiuo laikotarpiu išauga dirbtinio apšvietimo svarba – jis atlieka reikšmingą vaidmenį užtikrinant gerą savijautą, didinant produktyvumą ir bendrą gyvenimo kokybę. O pasitelkus dar ir išmaniųjų namų sprendimus, apšvietimas veiksmingai padės užtikrinti gerokai daugiau nei tik gerą matomumą...
  • Kuo skiriasi elektriniai ir vandens šildomi gyvatukai?

    Gyvatukai yra vienas iš tų namų komforto elementų, kurį daugelis vertina dėl jo funkcionalumo ir estetikos. Jis ne tik suteikia papildomą šilumos šaltinį vonios kambaryje, bet ir leidžia greitai džiovinti rankšluosčius ar drabužius. Tačiau kai ateina laikas pasirinkti tinkamą gyvatuką savo namams, dažnai tenka apsispręsti tarp dviejų pagrindinių tipų: elektrinių ir vandens šildomų gyvatukų....
  • Nuo medinių vamzdžių iki naujausių technologijų: vamzdynų evoliucija, kurios dėka galime ramiai gerti vandenį iš čiaupo

    Gerdamas vandenį tiesiai iš čiaupo, retas pagalvoja apie tai, kokią įtaką geriamojo vandens kokybei turi vamzdynų sistema, kuri per šimtmečius evoliucionavo ir tobulėjo. Viską pakeitęs ir revoliuciją santechnikos pramonėje sukėlęs plastikas nebuvo naudojamas iki devintojo dešimtmečio pabaigos, o vamzdynus įrenginėjantys montuotojai spręsdavo aibę iššūkių, kurių šiandien nebeliko naujausių...
  • Saulės elektrinių valymas ir priežiūra

    Saulės elektrinės yra puikus būdas gaminti švarią energiją, tačiau kad jos veiktų kuo efektyviau – reikia joms skirti tinkamą priežiūrą. Viena svarbiausių priežiūros procedūrų yra saulės modulių valymas. Mitas, kad priežiūra yra labai sudėtinga. Jos reikia minimalios, tačiau esmė suvokti, kad svarbu valyti modulius ir tuo pačiu – kaip tai daryti tinkamai. Kodėl svarbu valyti...
  • Kaip papildomai galime prisidėti prie savo bei namų saugumo? 

    Lietuva ir jos gyventojai kasdien susiduria su pasauliniais, vietinės reikšmės ir kibernetinio saugumo iššūkiais. Reaguodami į šias aplinkybes, gyventojai vis dažniau ieško būdų užsitikrinti saugesnę aplinką tiek dėl savęs ir artimųjų, tiek dėl savo turto. Tad šiuo metu rinkoje asmens ir jo turto apsaugos paslaugų poreikis auga. Nusikaltimų statistikoje dominuoja vagystės Oficialios...
  • Terasų apšvietimas panaudojant JUNG sprendimus

    Lauko terasa – ypatingos svarbos erdvė kiekvienuose išpuoselėtuose namuose. Čia jaukiai leidžiami vasaros vakarai, priimami svečiai ar tiesiog poilsiaujama. Tokiomis akimirkomis mažiausiai norisi galvoti apie terasos remontą ir priežiūrą, todėl svarbu iš anksto gerai apgalvoti kiekvieną terasos elementą. Vienas iš jų – terasos apšvietimas. Lauke – tik IP44 jungikliai ...
  • Kuriame išmanųjį kambarį moksleiviui: į ką atkreipti dėmesį?

    Kiekvienam vaikui reikia savo kampelio namuose, kur jis galėtų kurti, ilsėtis ir mokytis. Ši erdvė turi būti ne tik jauki, bet ir funkcionali bei atitinkanti šiuolaikinius vaikų poreikius. Čia puikiai gali padėti įvairūs išmaniųjų namų sprendimai – nuo kokybiško apšvietimo ar pažangaus kištukinio lizdo, iki telefono programėle valdomo kambario klimato. Mažiau laidinio...
  • Stilingos ir funkcionalios terasos: tendencijos ir patarimai 

    Šiuolaikinių namų architektūroje lauko terasos vaidina svarbų vaidmenį išplečiant gyvenamąsias erdves už keturių sienų ribų. Kaip ir vidaus interjero dizainą, taip ir lauko erdvių estetiką bei funkcionalumą diktuoja dizaino ir technologijų tendencijos, kurias sumaniai pritaikius, galima sukurti jaukią aplinką, idealiai tinkančią šeimos susibūrimams, laisvalaikiui ar svečių priėmimui....
  • Juodi jungikliai – elegantiškam interjero dizainui

    Kalbant apie šiuolaikinį interjero dizainą, svarbi kiekviena detalė. Net ir tokia maža kaip jungiklis ar kištukinis lizdas. Juodi JUNG jungikliai – tai drąsus pasirinkimas, galintis įvairiapusiškai prisidėti prie harmoningo ir išskirtinio interjero dizaino sukūrimo. Šie elegantiški ir stilingi elementai puikiai dera su juoda keramika vonioje ar virtuvėje, juodais praustuvais, kitomis...
  • Paletiniai stelažai: modernus sprendimas efektyviam sandėliavimui

    Sandėliavimas yra viena iš svarbiausių logistikos ir prekių valdymo dalių, o tinkama sandėliavimo įranga gali padėti efektyviai valdyti atsargas, sutaupyti vietos ir laiko. Vienas iš populiariausių ir efektyviausių sandėliavimo sprendimų – paletiniai stelažai. Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra paletiniai stelažai, jų privalumus, skirtingus tipus ir kaip pasirinkti tinkamiausią...
  • Šaldomos lubos ir JUNG HOME sistema: geresnis būdas atvėsinti patalpas

    Kas yra šaldomos lubos? Šaldomos lubos – tai inovatyvus būdas kontroliuoti patalpų temperatūrą. Tokia sistema susideda iš šilumos siurblio ir specialių plokščių, kuriose išvedžioti ploni vamzdeliai aušinimo skysčiui cirkuliuoti. Tokios plokštės gali būti montuojamos ne tik lubose, bet ir sienose ar grindyse. Plokštės gali atlikti ir atvirkštinę funkciją pagal poreikį – t.y....
  • Atsisveikinimas su tualetiniu popieriumi: santechnikos pramonę pakeitusios inovacijos

    Jei plastikiniai vamzdžiai ir iš plastiko pagaminti WC puodo bakeliai šiandien yra tapę standartu santechnikoje, dar septintajame dešimtmetyje tai buvo laikoma ekstravagantiška inovacija, o potinkiniai bakeliai ar apiplovimo funkciją turintys puodai atrodė lyg ištraukti iš fantastinio filmo. Santechnikos gaminiai – neišvengiama mūsų gyvenimo kasdienybė, tačiau retas susimąsto apie tai,...
  • Glaistyklė – universali priemonė, subalansuota ne tik glaistymo tikslams

    Rankinė glaistyklė – nebrangus, tačiau labai universalus darbo įrankis, kurį galima panaudoti labai plačiai. Šiuolaikinės glaistyklės yra gaminamos iš pačių įvairiausių medžiagų. Jos gali būti nerūdijančio plieno, guminės, plastikinės ir pan. Tokios darbo priemonės gali turėti ir skirtingą konstrukciją. Sakykim, vienos rūšies glaistyklė gali turėti dantytus peiliukus, o kita –...
  • Virtuvės baldų dizaino klaidų vengimas: ką reikia žinoti

    Virtuvė dažnai vadinama namų širdimi – tai vieta, kurioje ne tik gaminamas maistas, bet ir susiburia šeima bei draugai. Tačiau planuojant virtuvės baldų dizainą galima padaryti daugybę klaidų, kurios gali paversti šią svarbią erdvę nefunkcionali ir nepatrauklia. Šiame straipsnyje aptarsime dažniausias virtuvės baldų dizaino klaidas ir patarsime, kaip jų išvengti, kad jūsų virtuvė būtų...
  • Kokio storio izoliaciją rinktis palėpėje?

    Ar norite tinkamai įsirengti savo namo palėpę? Tada sužinokite daugiau apie geriausią izoliacijos jai pasirinkimą ir užtikrinkite puikų palėpės apšiltinimą. Kodėl verta izoliuoti palėpę? Ar norite atsinaujinti savo namus ir galvojate apie palėpės izoliaciją? Tada skaitykite toliau ir sužinokite ne tik apie dažniausias rekomendacijas, bet ir apie patarimus, kurie padės užtikrinti...
  • Tobulo vonios kambario ABC: kaip išsaugoti erdvę ir sukurti modernų dizainą be milžiniško biudžeto?

    Vonios kambario interjere šiemet vyrauja su funkcionalumu ir tvarumu deranti estetika – minimalizmas, natūralios medžiagos, tvarūs ir technologijas integruojantys sprendimai. Tačiau ne kiekvienuose namuose pavyksta sukurti lyg iš katalogo trauktą vonios kambarį, daugeliui žmonių koją kiša erdvės trūkumas, vamzdynai ir santechnikos išdėstymas, taip pat – biudžetas. Interjero...
  • Būsto renovacija – tik dalis sprendimo. Kaip sutaupyti dar daugiau energijos?

    Aplinkos projektų valdymo agentūros duomenimis, šiuo metu Lietuvoje renovuojama per 1200 daugiabučių, o jau surenovuota – kiek daugiau nei 3700. Tai siekia vos 12,4 proc. šalies daugiabučių, tad norint pasiekti klimato kaitos padarinių švelninimo tikslus, būtina spartinti renovacijos tempą. Atnaujinti daugiabučiai naudoja mažiau energijos šildymui, tad su tuo susijusios anglies...
  • Mantas Stonkus ir Gelminė Glemžaitė pravėrė naujo vonios kambario duris: atskleidė, kodėl nebereikės nei šepečio, nei oro gaiviklio

    Įsirenginėdami naujus namus, aktorius, humoristas Mantas Stonkus su sužadėtine, aktore Gelmine Glemžaite prioritetą teikė kokybei, ilgaamžiškumui, naujausioms technologijoms ir minimalistiniam dizainui. Ne išimtis – ir vonios kambarys: asmeniniame ir svečių kambariuose įrengti ypatingi WC puodai, kurių neišvysi kiekvienuose namuose. „Žmogus laimingas turėdamas stogą virš galvos....
  • Saugaus geriamojo vandens užtikrinimas: šulinio vandens filtravimo svarba

    Šulinio vanduo - dažnas geriamojo vandens šaltinis nemažai daliai Lietuvoje gyvenančių žmonių - turi privalumų, nes leidžia sutaupyti lėšų ir yra nepriklausomas nuo savivaldybės vandens sistemų. Jame taip pat yra natūralių mineralinių medžiagų, kurios gali būti naudingos sveikatai. Tačiau šulinio vanduo taip pat gali kelti nemažai problemų dėl užterštumo rizikos. Vandens filtravimo sistemos...
  • Plytelių klijavimas – kruopštus darbas. Konsultuoja meistras

    Plytelių klijavimas labai dažnai įvardijamas kaip vienas sudėtingiausių vidaus apdailos darbų. Pirmiausia jis reikalauja labai didelio kruopštumo. Žinoma, žinių, kurios ateina su praktika. Galiausiai, specialių priemonių, įrangos, kuri užtikrina ne tik kokybę, tačiau ir greitį. Kadangi plytelių klijavimas yra labai atsakingas darbas – geriausia jį palikti specialistams, kurie atitinka...
  • Kodėl trapecinės skardos yra geras sprendimas fasadui?

    Trapecinė skarda – ne tik puikiomis eksploatacinėmis savybėmis pasižyminti, bet ir labai universali priemonė, kurią galima pritaikyti kardinaliai skirtingose situacijose. Nors šio tipo skarda dažniausiai naudojama stogų formavimo tikslams, tačiau ji puikiai tinka ir tvoroms, apdailai, ar, sakykim, fasadams. Kitaip nei kitas, panašaus pobūdžio medžiagas, trapecinius lakštus galima...
  • Sraigtiniai poliai ir profiliai statybai: kam jų reikia ir kodėl?

    Sraigtiniai poliai ir profiliai yra esminiai šiuolaikinės statybos komponentai, siūlantys universalius ir patikimus pamatų ir konstrukcijų atramos sprendimus. Šie elementai ypač naudingi projektuose, kuriuose tradiciniai pamatai neįmanomi dėl grunto sąlygų ar kitų apribojimų. Šiame straipsnyje nagrinėjamas sraigtinių polių ir profilių pritaikymas statybose, pramonės šakos, kurioms jų...
  • Kaip sukomplektuoti virtuvės baldus?

    Virtuvė yra viena iš svarbiausių namų erdvių, kurioje ne tik gaminamas maistas, bet ir praleidžiama daug laiko su šeima ir draugais. Dėl to, ši erdvė turi būti ne tik patogi naudotis, bet ir žavėtų savo estetika. Susikomplektuoti virtuvės baldus gali būti sudėtinga užduotis, tačiau atkreipus dėmesį į keletą esminių aspektų, galite sukurti patogią ir stilingą virtuvę. Erdvės...
  • Kodėl verta investuoti į kiemo vartų automatiką?

    Investicija į kiemo vartų automatiką gali ženkliai pagerinti jūsų gyvenimo kokybę, padidinti namų saugumą ir suteikti papildomą komfortą. Šiuolaikinės automatinės vartų sistemos yra ne tik patogios, bet ir saugios, estetiškos ir ilgaamžės. Pateikiame keletą pagrindinių priežasčių, kodėl verta investuoti į kiemo vartų automatiką. Patogumas ir komfortas Viena svarbiausių...
  • Kas padeda kovoti su pelėsiu ir drėgme vonios kambaryje?

    Vonios kambarys – tai patalpa, kurioje kasdien susiduriame su vandens garų pertekliumi ir padidėjusia oro temperatūra. Abu veiksniai kartu sukuria puikią aplinką mikroorganizmams augti. Jei nebūtų ventiliacijos, labai greitai augtų pelėsis. Tačiau tai nėra vienintelė priežastis, kodėl tinkama ventiliacija yra tokia svarbi. Vonios kambarys su tinkama vėdinimo sistema pašalins garuojančių...
  • Ką reikia žinoti apie vandens siurblio pasirinkimą?

    Daugelyje gyvenamųjų namų vietovių vandens siurblys yra būtinas, kad būtų užtikrintas pastovus vandens srautas buitinėms reikmėms. Nesvarbu, ar jums reikia gero slėgio dušui, ar vejos laistymui, vandens siurblys gali tai padaryti. Tačiau yra tiek daug buitinių vandens siurblių tipų, todėl gali būti sunku nuspręsti, kuris vandens siurblys geriausiai atitiks jūsų poreikius. Aptarkime, į kokius...
  • Nuo ko priklauso vartų automatikos kaina?

    Vartų automatika pamažu tampa standartu visiems. Visų pirma, tai itin patogus sprendimas, kuriuo naudojasi ne tik įmonės, bet ir privatūs asmenys. Tiek garažo vartų automatika, tiek įėjimo vartų automatika gali labai paveikti jūsų komfortą – tačiau jie turi būti tinkamai parinkti ir sumontuoti. Iš ko susideda standartinis rinkinys ir kaip jis veikia? Įvažiavimo ir garažo vartų...
  • Kiliminė danga namams - kaip išsirinkti tinkamą?

    Kai pradedate kurti savo namų interjerą, kiekviena detalė tampa svarbi ir kilminė danga nėra išimtis. Tai ne tik funkcionalus elementas, jis taip pat gali pakeisti visą jūsų namų atmosferą. Tačiau, renkantis tinkamą kiliminę dangą, svarbu ne tik jos spalva ar dizainas - reikia atsižvelgti į daugybę kitų svarbių veiksnių. Šiame straipsnyje apžvelgsime svarbiausius aspektus, kuriuos...
  • Išperkamoji nuoma - palyginkime su kitomis būsto įsigijimo galimybėmis

    Nuosavo būsto įsigijimas yra svarbus žingsnis, kurio siekia daugelis žmonių viename ar kitame savo gyvenimo etape. Tačiau dažnai tradiciniai įsigijimo metodai gali būti neprieinami arba neatitinkantys individualių poreikių. Todėl naujos galimybės, tokios kaip išperkamoji būsto nuoma, tampa svarbia alternatyva. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip veikia išperkamoji nuoma, jos esmę ir...
  • Oro kondicionieriai - ar žinojote šiuos įdomūs faktus? 

    Oro kondicionieriai yra neatsiejama mūsų buities dalis, suteikianti malonią ir komfortišką atmosferą tiek karštu, tiek vėsiu oru. Nepaisant to, kad jie tapo kasdienybės dalimi, daugelis iš mūsų mažai žino įdomių detalių apie šiuos prietaisus ir jų veikimo subtilybes. Šis straipsnis skirtas atskleisti keletą įdomių faktų apie oro kondicionierius, kurie galbūt jus nustebins ir paskatins...
  • Sklypo lyginimas ir formavimas - nuo ko pradėti?

    Žemės sklypo lyginimas ir formavimas yra svarbus procesas, kuris leidžia maksimaliai išnaudoti turimą plotą, sukurti funkcionalią ir estetiškai patrauklią aplinką bei prisitaikyti prie aplinkos bei naudotojų poreikių. Tai kompleksiškas uždavinys, kuris reikalauja kruopščiai suplanuoto ir įgyvendinto proceso. Norint sėkmingai pradėti sklypo lyginimą ir formavimą, būtina aiškiai apibrėžti ir...
  • Geriausi dulkių siurbliai robotai namams: kokį pirkti?

    Namų tvarkymas gali būti nuobodus ir varginantis darbas, todėl daugelis žmonių ieško būdų, kaip palengvinti šį procesą. Vienas iš moderniausių sprendimų yra dulkių siurblys robotas. Šiame straipsnyje aptarsime geriausius dulkių siurblius robotus, kokius privalumus jie suteikia ir kaip pasirinkti tinkamiausią modelį jūsų namams. Dulkių siurblys robotas – kas tai yra? Dulkių siurblys...
  • Kelių tiesimo iššūkiai ir sprendimai Lietuvoje

    Kelių infrastruktūra yra gyvybiškai svarbi kiekvienos šalies ekonomikai ir socialinei gerovei. Lietuvoje kelių tiesimas susiduria su įvairiais iššūkiais, kurie reikalauja inovatyvių ir veiksmingų sprendimų. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius kelių tiesimo iššūkius Lietuvoje ir pateiksime realių pavyzdžių, kaip jie sprendžiami. 1. Klimato sąlygų iššūkiai Lietuvos klimatas yra...
  • Terasų įrengimas – kokių iššūkių laukti, jei darysite patys, ir kodėl geriau pasikliauti profesionalais?

    Terasos įrengimas – tai puikus būdas praplėsti savo gyvenamąją erdvę ir sukurti jaukią vietą poilsiui ar pramogoms lauke. Tačiau, nors tai gali atrodyti kaip paprastas projektas, susidūrus su tam tikrais iššūkiais, verta pagalvoti, ar ne geriau šį darbą patikėti profesionalams. Štai kokie iššūkiai gali laukti ir kodėl profesionalų pagalba gali būti naudinga. 1. Projektavimo ir...
  • Natūralus interjeras – kas tai ir kokios medžiagos naudojamos

    Natūralus interjeras vis labiau populiarėja, nes žmonės siekia sukurti jaukią, harmoningą ir ekologišką gyvenamąją aplinką. Toks interjeras pasižymi natūralių medžiagų naudojimu, šviesiomis spalvų paletėmis ir ekologiškais sprendimais. Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra natūralus interjeras ir kokios medžiagos dažniausiai naudojamos jį kuriant. Kas yra natūralus interjeras? Natūralus...
  • Interjero dizainerė atskleidė sprendimą, kuris išgelbės erdvę net mažiausiame vonios kambaryje 

    Pranešimas žiniasklaidai, 2024 m. birželio 19 d. Įrenginėjant vonios kambarį, svarbu atsižvelgti ne tik į patogumą ir baldų kokybę, bet ir išsaugoti erdvės bei švaros pojūtį. Interjero dizainerė papasakojo, kaip viską suderinti net ir nedidelės kvadratūros vonios kambaryje ir atskleidė, koks sprendimas visada pasiteisina apjungiant estetiką bei funkcionalumą. „Pirmasis etapas...
  • Vasaros karščiai: kaip išmanieji namai leidžia lengviau prisitaikyti?

    Pranešimas žiniasklaidai 2024 m. birželio 17 d. Kiekvienais metais patiriame vasaros karščius, kurie dėl klimato kaitos darosi ne tik ilgesni, bet ir intensyvesni. Todėl patalpų vėsinimas tampa ypač aktualus, tačiau tradiciniai, primityviai valdomi oro kondicionavimo būdai yra susiję su didelėmis energijos sąnaudomis. Būtent čia gali padėti išmaniųjų namų sistemos, kurios leidžia ne tik...
  • Skelbiame skalūno išpardavimą! Nerealus pasiūlymas ieškantiems fasado apdailos!

    Šis braziliškas skalūnas pasižymi ilgaamžiškumu, tvirtumu ir atsparumu atmosferos poveikiui bei erozijai. Juo apdailinti namo fasadai yra ilgaamžiai ir išskirtiniai! 𝐒𝐩𝐞𝐜𝐢𝐚𝐥𝐢 𝐤𝐚𝐢𝐧𝐚: 16.50 eur/m2 su PVM 𝐌𝐚𝐭𝐦𝐞𝐧𝐲𝐬: 32x22 cm 𝐒𝐩𝐚𝐥𝐯𝐚: Grey green 𝐏𝐫𝐢𝐯𝐚𝐥𝐮𝐦𝐚𝐢: * su iš anksto paruoštomis skylutėmis tvirtininimui! * turime vietoje! Pasiūlymas galioja iki 2024 liepos 1 d. arba...
  • Unikaliam interjero dizainui – išskirtiniai JUNG jungikliai

    Interjero dizainas – tai ne vien tik gražūs baldai ir sienų spalvos. Norint sukurti harmoningą ir jaukią erdvę, net ir tokia smulki detalė kaip jungiklis ar kištukinis lizdas tampa labai svarbia. Todėl kartais įprastų sprendimų – paprastų plastikinių elektros instaliacijos elementų – neužtenka. Namų šeimininkai vis dažniau ieško unikalių sprendimų, kurie būtų ne tik...
  • Be ko neįmanoma surengti šaunios šventės po atviru dangumi?

    Šiltuoju metų laiku lauke norisi būti kuo ilgiau. Ne išimtis ir įvairios asmeninio pobūdžio arba visuomeninės šventės. Tačiau vien noro surengti šventę po atviru dangumi neužtenka. Tam reikia eilės būtinų dalykų – sulankstomų lauko baldų, nedidelės sceninės pakylos arba arkinės scenos ir lauko pavėsinių. Pastarosios reikalingos pasislėpti nuo darganos ir karštų saulės spindulių. Apie...
  • „Ruukki“ stogo danga, pagaminta iš „SSAB“ plieno be iškastinio kuro, prabangiems „Sunday Morning“ poilsio namams Laplandijoje

    „Ruukki Construction“, priklausanti SSAB, pasirašė sutartį su kelionių bendrove „Experience Pyhä Oy“ dėl „Ruukki® Classic LowCarbon“ stogo dangos, pagamintos iš SSAB „Fossil-free™“ plieno, tiekimo investicinės bendrovės ekologinių atostogų vilų projektui Pyhätunturi, Suomijos Laplandijoje. Ateityje „Honkatalot™“ vilose...
  • Didelio tankumo automatinis sandėliavimas – inovatyvus sprendimas efektyvumui ir erdvės optimizavimui

    Didelio tankumo automatinis sandėliavimas (angl. high-density automated storage) – tai sandėliavimo technologija, kurioje maksimaliai išnaudojama sandėlio erdvė, efektyviai saugant prekes bei automatizuojant jų paiešką ir išėmimą. Ši technologija apima įvairias automatizuotas sistemas ir metodus, siekiant sandėliuoti daugiau prekių mažesnėje erdvėje ir užtikrinti greitą bei tikslų jų...
  • Planuojate įsigyti NT? 5 teisinės rizikos, kurias reikia įvertinti

    Turbūt daugeliui yra tekę girdėti istorijų apie tai, kaip įsigiję žemės sklypą ar namą naujieji savininkai sužino – svajonių plano įgyvendinimas teisiškai nėra įmanomas. Pavyzdžiui, sklype taikomi apribojimai namo dydžiui ar, dar blogiau, statybos apskritai negalimos. Tai tik keli atvejai, pavyzdžių būtų galima rasti daugybę. Kaip to išvengti? Gerai išanalizuoti teisines rizikas....
  • Polikarbonato rinkos augimo veiksniai ir iššūkiai

    Polikarbonato rinka pastaraisiais metais patiria spartų augimą, kurį skatina įvairūs veiksniai. Tačiau kartu su augimu šis sektorius susiduria ir su iššūkiais, kuriuos reikia įveikti siekiant tvaraus ir ilgalaikio plėtros. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius veiksnius, skatinančius polikarbonato rinkos augimą, ir iššūkius, su kuriais susiduria ši pramonė. Augimo...
  • Kaip prie aplinkai draugiško interjero gali prisidėti jungiklis ar kištukinis lizdas?

    Šiuolaikiniuose namuose, biuruose ir komercinėse patalpose interjero sprendimai vis labiau prisideda prie tvaresnės ir gražesnės ateities kūrimo. Tai apima LED apšvietimo, energiją taupančių prietaisų ir kitų gaminių, pagamintų iš perdirbtų medžiagų, diegimą. Tačiau dažnai pamirštamas vienas aspektas – įprastos elektros įrangos, pavyzdžiui, jungiklių ir kištukinių lizdų, poveikis...
  • Kaip vizualių statybos defektų valdymo programa gali padėti optimizuoti darbo procesus?

    Šiuolaikiniame statybų pasaulyje efektyvumas yra gyvybiškai svarbus. Vėlavimai dėl neaptiktų defektų gali sutrikdyti projektų grafikus ir biudžetus. Būtent čia į pagalbą ateina vizualios statybos defektų valdymo programos, siūlančios įrankį darbo procesų optimizavimui ir projekto kokybės užtikrinimui. Nuo popieriaus prie skaitmeninės realybės Tradicinis defektų valdymas dažnai remiasi...