Skirtingų šiltinimo vatos tipų palyginimas – kas tiks geriausiai?

26 мая 2023 г.
Skirtingų šiltinimo vatos tipų palyginimas – kas tiks geriausiai?

Kai statote namą arba tik ruošiatės statyboms, tikrai daug girdėsite žodžius izoliacija bei apšiltinimas. Šis procesas ir šios medžiagos – labai svarbios siekiant užtikrinti, kad būstas būtų taupus, komfortiškas ir malonus gyventi. Kalbant apie izoliaciją – yra bent keli sprendimai, su kuo tai galima daryti. Bene populiariausias – šiltinimo vata. Ji vertinama dėl gerų termo ir garso izoliacinių savybių. Tačiau yra ne vienas vatos tipas. Šiame gide palyginsime skirtingus tipus, kad jums būtų lengviau išsirinkti geriausią.

Visų pirmiausia – kas ta šiltinimo vata?

Tai yra speciali, izoliavimui skirta medžiaga, kuri gali būti gaminama iš skirtingų žaliavų. Mūsų klimato zonoje šiltinimo vata naudojama tiek rezidencinės (gyvenamosios) paskirties, tiek gamybiniuose ar komerciniuose patalpose. Jeigu ji nebūtų naudojama, temperatūros pokyčiai lauke labai atsilieptų vidui. Be to, girdėtųsi ir triukšmas.

Unikali vatos struktūra sulaiko oro kišenes ir slopina šilumos perdavimą bei garso bangų sklidimą. Dėl to patalpos viduje pasidaro jaukiau ir maloniau būti.

Kokių būna šiltinimo vatos tipų?

Jų yra daug, tačiau apžvelkime populiariausius

Mineralinė vata

Kartais ji dar vadinama akmens vata, tad jeigu išgirstate ar matote tokį pavadinimą, galite žinoti, jog tai yra vienas ir tas pats dalykas. Šios medžiagos pagrindą sudaro natūraliai randami mineralai – bazaltas arba diabazas. Vatos pluoštas gaunamas lydant šiuos mineralus tūkstančių laipsnių temperatūros krosnyse ir išsukant į pluoštą. Tokia medžiaga turi gerą termo bei akustinę izoliaciją, o taip pat yra ir atspari liepsnai. Dažniausiai mineralinę vatą rasite stogų, sienų ir grindų apšiltinime. Populiariausias jos gamintojas pasaulyje, ko gero yra KNAUF.

Stiklo vata

Nors techniškai ji priklauso mineralinių vatų grupei, tačiau ji yra pakankamai unikali, kad nusipelnytų atskiro dėmesio. Stiklo vata – nedegi, atspari drėgmei bei pasižymi patrauklia kaina, tad Lietuvoje tiek vystytojai, tiek namų šeimininkai ją dažnai renkasi. Jos gamyboje taip pat lyderiauja KNAUF.

Ekovata

Iš organinių medžiagų pagaminta ekovata džiugina orientacija į tvarumą bei organiškumą. Tačiau ji nėra tokia patvari bei atspari drėgmei, kaip aukščiau paminėtos izoliacinės medžiagos. Kitaip ši medžiaga vadinama celiuliozine izoliacija bei paprastai ją pasirenka palėpių, grindų arba sienų apšiltinimui.

Vilnos vata

Kiek keista, tačiau tai ne klaida. Galima rasti ir tokį variantą. Kaip žinome visi, avies vilna – labai sušildo kūną, jeigu užsidedame vilnones kojines ar megztinį. Tad panašus pritaikymas įmanomas ir su statiniu. Avies vilnos vata atspari drėgmei. Nors sutinkama retokai, tačiau ekologiškuose ir didelę svarbą hipoalerginėms savybėms keliančiuose pastatuose galima sutikti būtent šį vatos tipą.

Techninės vatos savybės – labai svarbu renkantis

Galima išskirti keletą pagrindinių techninių elementų ir specifikacijų, kurios yra labai svarbios, kai renkatės vatą. W/MK dydis arba šiluminė varža nusako, kaip gerai medžiaga izoliuoja. Daugumoje parduotuvių internete, prekės puslapyje lengvai rasite šią informaciją.

Taip pat svarbi ir garso izoliacija. Rekomenduojame rinktis vatą su stipria arba net padidinta garso izoliacija. Prioritetą visada teikite medžiagoms su aukštu atsparumo reitingu drėgmei bei ugniai.

Jeigu domina kokybiška KNAUF ir kitų gamintojų vata bei norite gauti individualizuotas rekomendacijas pagal savo poreikius, čia rasite gausų šiltinimo vatų asortimentą su visa naudinga informacija. Na, o profesionali Mimeta komanda atsakys į klausimus bei maloniai rekomenduos tinkamus variantus.

Новые статьи